Muž se železnou maskou Brno 2019

AUTOŘI


Michal David
MICHAL DAVID, BRYAN ADAMS

LIBOR VACULÍK
scénář, choreografie, režie, světelná koncepce

LOU FANÁNEK HAGEN
texty

RICHARD GENZER, MICHAL SUCHÁNEK
spolupráce na scénáři

Obsazení

D´ARTAGNAN - Josef VOJTEK, Marian VOJTKO, Josef ŠTÁGR

ATHOS - Bohouš JOSEF

PORTHOS - Václav VYDRA, Václav SVOBODA, Juraj BERNÁTH, Bronislav KOTIŠ

ARAMIS - Daniel HŮLKA, Jaromír ADAMEC, Oldřich KŘÍŽ

KRÁL LUDVÍK / FILIP - Jan KOPEČNÝ, Vojtěch DRAHOKOUPIL

FOUQUET - Martin ŠEMÍK

LOUISA - Michaela GEMROTOVÁ, Alžbeta BARTOŠOVÁ, Marianna POLYÁKOVÁ

RAUL - Peter PECHA, Josef VÁGNER, Vojtěch DRAHOKOUPIL

KRÁLOVNA ANNA RAKOUSKÁ - Radka FIŠAROVÁ, Michaela GEMROTOVÁ

MARIE TEREZA - Pavlína ĎURIAČOVÁ, Leona STŘÍBRNÁ ČERNÁ

ŠAŠEK - Michal KAVALČÍK, Martin SCHREINER

CECILE - Berenika SUCHÁNKOVÁ

SYNOPSE

Náš příběh začíná po třiceti letech, co se tři mušketýři - Athos, Porthos a Aramis seznámili se svým novým přítelem d'Artagnanem. Francouzský královský dvůr nyný - za vlády krále Ludvíka XIV. – "krále slunce" hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy, stavba paláce Versailles a plesy. Také mnoho finančních prostředků dává na posílení a vyzbrojení armády. V Bastile je uvězněn v železné masce bratr krále – dvojče Filip.


Nad královým životem bdí kapitán mušketýrů věrný d'Artagnan. Další z mušketýrů Athos žije na svém venkovském sídle se svým jediným synem Raulem. Když však král Ludvík XIV. pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel Aramise a Porthose vyměnit krále Ludvíka za vězněného Filipa. Pouze d´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit. Jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost. Byl také milencem Ludvíkovy matky, královny Anny Rakouské.


Královská výměna se nakonec podaří i za účasti samotného d´Artagnana, který se nakonec přeci jen rozhodne přidat k mušketýrům. Oba bratři se nakonec setkají a Ludvík chce ve vzteku svého bratra zastřelit. Anna Rakouská srazí ruku, která míří na Filipa a kulka zasáhne d´Artagnana, který umírá. Ludvík je nakonec odvezen z Louvru. Mušketýři se stávají oficiálními rádci Filipa – francouzského krále.


Muž se železnou maskou 1 Muž se železnou maskou 2 Muž se železnou maskou 3 Muž se železnou maskou 4 Muž se železnou maskou 5 Muž se železnou maskou 6 Muž se železnou maskou 7

Muzikály