Kleopatra Brno

AUTOŘI


Michal DAVID
Hudba

Zdeněk BOROVEC, Lucie STROPNICKÁ, Lou Fanánek HAGEN
Námět, scénář, libreto

Filip RENČ
Režie

Obsazení

Kleopatra - Alžbeta Bartošová, Kamila Nývltová, Radka Fišarová

Caesar - Daniel Hůlka, Bořek Slezáček

Antonius - Jan Kopečný, Josef Vágner

Fulvia - Linda Finková, Radka Fišarová

Octavia - Lucia Bugalová, Zdenka Trvalcová

Octavianus - Ondřej Bábor, Bohouš Josef

Ptolemaios - Jakub Kudrnáč, Petr Ryšavý, Josef Vágner, Juraj Bernáth

Pothinus - Martin Šemík

Apollodoros - Lešek Semelka

Rufius - Juraj Bernáth, Peter Pecha, Petr Ryšavý

Isis - Lucia Jagerčíková, Kristina Kloubková, Linda Finková, Alena Mihulová

Jupiter - Zdeněk Dušek, Jan Kuželka

Had / Zlatý pták - Lucie Lioliasová, Kateřina Matyášová

Company: Lukáš Kellner / Jakub Kudrnáč, Radim Pátek / Patrik Holub, Marek Šmahel, Jan Dědek, Jakub Ressler

Věra Vodičková, Jana Sochůrková / Martina Fantová, Tereza Bílková, Bianca Vladana Tesařová / Zuzana Pilná, Pavla Máša Macháčková / Františka Stropnická


SYNOPSE

Kleopatra - jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších českých muzikálů s hudbou Michala Davida, na který se můžete těšit od února 2018 v brněnském Bobycentru v počtu 20. představení.


48 let před Kristem se Caesar stává nejmocnějším mužem Říma a s vojsky vstupuje do Alexandrie, kde v té době vládne teprve 14-ti letý Ptolemaios. Ten má dvě sestry - Arsinoé a Kleopatru, která chápe, že mít moc znamená život. Vše vsadí na Caesara, před něhož se nechá tajně dopravit v drahocenném koberci. Caesar v ní nachází zalíbení pro její krásu, duchaplnost a výřečnost. Ohrožený Ptolemaios napadne Římany a je poražen, Caesar se zamilovává do Kleopatry, která dosedla na egyptský trůn a podporuje ji v politice. Kleopatra porodí Caeasarovi syna Caesarióna a všichni odjíždějí do Říma, který sice není Kleopatře nakloněn, ale ta si jej svým královským vystupováním a bohatstvím získává na svou stranu. Na návrh Marca Antonia má Caesar převzít korunu římských králů, ale ten ji odmítá, čímž zadává příčinu ke vzniku spiknutí. I když Kleopatra Caesara varuje, ten odchází do senátu, kde ho spiklenci v čele s Brutem - adoptivním synem Caesarovým - zabíjejí. Kleopatra s Caesariónem kvapně opouští Řím, loučí se s Marcem Antoniem a odjíždí do Egypta.

Řím je zmítán nepokoji a druhý adoptivní Caesarův syn Octavius uzavírá s Marcem Antoniem dohodu o spoluvládě. Octavius nakonec vítězí nad Caesarovými vrahy, ale již nemá peníze pro vojsko. Žádá o pomoc v Egyptě Kleopatru - ta je mu poskytnuta a Marcus Antonius zůstává v Egyptě. To se nelíbí Octaviovi a tak při krátkém návratu ožení Marca Antonia se svou sestrou Octavií. To se pochopitelně nelíbí Kleopatře, a tak po návratu do Egypta - aby odčinil tuto potupu Kleopatry, uzavírá sňatek s Kleopatrou a jejího syna prohlašuje budoucím králem Egypta. Avšak Octavius v Římě kuje pikle a nakonec dostává od senátu souhlas k válce s Egyptem. Námořní bitvu u Actia Marcus Antonius ve službách Kleopatry prohrává, zkouší tedy bránit Alexandrii. Když dostane falešnou zprávu, že je Kleopatra mrtva, pokouší se o sebevraždu. Je dopraven do paláce ke Kleopatře, které umírá v náručí. Přichází jediný vládce světa - Octavius a přestože královně slibuje beztrestnost, ona sama se v nestřežené chvíli nechává uštknout kobrou, ukrytou v košíku s fíky. Tak zemřela královna Egypta, jediné říše Středomoří, která do té doby nepodlehla Římanům.

Kleopatra 1 Kleopatra 2 Kleopatra 3 Kleopatra 4 Kleopatra 5 Kleopatra 6 Kleopatra 7 Kleopatra 8 Kleopatra 9

Muzikály