Tři mušketýři Brno 2019

AUTOŘI


Michal David
hudba

Píseň "All for love" – autoři Bryan Adams, Michael Kamen, Roberg Lang s laskavým svolením C SONY/ATV Music Publishing, for CR and SR A-TEMPO VERLAG s.r.o.

Oldřich Lichtenberg, Lou Fanánek Hagen a Michael Čech
námět

Lou Fanánek Hagen a Libor Vaculík
libreto

Libor Vaculík a Lou Fanánek Hagen
scénář

Libor Vaculík
režie a choreografie

Volně na motivy románu Alexandra Dumase

Obsazení

D´Artagnan - Vojtěch Drahokoupil, Jan Kopečný

Athos - Peter Pecha

Aramis - Juraj Bernáth, Petr Ryšavý

Porthos - Stanislav Hložek, Josef Vágner

Mylady - Alžbeta Bartošová

Královna Anna - Linda Finková, Radka Fišarová

Constance - Zdenka Trvalcová

Richelieu - Bohouš Josef

Rochefort - Zbyněk Fric, Martin Pošta

Buckingham - Vojtěch Drahokoupil, Josef Vágner

Král Ludvík XIII. - Lešek Semelka

Planchet - Jan Kuželka

Bonacieux - Ivan Vyskočil

Chlapec - Matěj Maleček, Filip Vlastník

Company- Adéla Hájková, Johana Hájková, Jana Sochůrková, Josef Haldina, Matyáš Hložek, Patrik Holub, Marek Lhotský, Dominik Port, David Sklenička, Patrik Ušel

SYNOPSE

Velkolepý romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel v té době pevně ve svách rukou kardinál Richelieu – člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.


Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu vymyslí lest - přemluví krále, aby na počet Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.


Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d´Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel - třech mušketýrů Athose, Porthose a Aramise - cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivézt co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.


Richelieu pověří Mylady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Mylady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti – vžene ho do náruči smrti. I Constance umírá její rukou Mylady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel – Athos, popravena.


D´Artagnan vrací královně Anně přívěsky. Richelieu mu nabízí místo šéfa ve své gardě. D´Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela – přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává d´Artagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.


Tři mušketýři 1 Tři mušketýři 2 Tři mušketýři 3 Tři mušketýři 4 Tři mušketýři 5 Tři mušketýři 6 Tři mušketýři 7 Tři mušketýři 8 Tři mušketýři 9

Muzikály