Angelika Brno Květen 2023

Úvod

AUTOŘI

Hudba:
Michal David

Píseň: "Angelique Marquise des Anges" autor: Michel Magne

Libreto:
Lou Fanánek Hagen

Scénář a režie dle režijní koncepce Jozefa Bednárika:
Libor Vaculík

Scénosled a choreografie:
Libor Vaculík

Scénograf:
Šimon Caban

Kostýmní výtvarník:
Roman Šolc

Producenti:
Oldřich Lichtenberg, Michal David

Podle historického románu Angelika od Anne Golon

BRNO KVĚTEN 2023!

Muzikál Michala Davida dle historického románu ANGELIKA od Anne Golon přichází opět na Moravu! V hlavních rolích exklusivně Pepa Vojtek jako Joffrey de Peyrac!

Dále se můžete těšit na: Gemrotová Michaela, Josef Bohouš, Kopečný Jan, Vágner Josef, Schreiner Martin , Čok Vilém, Šemík Martin, Kryl Robert, Kuželka Jan, Vyskočil Ivan, Blanarovičová Yvetta, Fišarová Radka, Jagerčíková Lucia a mnoho dalších.

Synopse

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout a Angelika se rozhodne Peyraca hledat.

Na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffreyem, ten je však chladný a mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu. Zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím. V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá, a odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů dříve příslušníků pařížské lůzy uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffrey, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí.

Mydlovy-princ 1 Mydlovy-princ 2 Mydlovy-princ 3 Mydlovy-princ 4 Mydlovy-princ 5

Muzikály